MĚSTSKÉ LESY

polička

Palivové dřevo

Město Polička – odbor lesního hospodářství nabízí k prodeji palivové dřevo v těchto sortimentech: 

  • palivo jehličnaté a listnaté měkké (smrk, jedle,  borovice, modřín, douglaska, lípa, olše, topol, vrba jíva), rovnané neštípané kuláče v délce 100 cm nebo štípaná polínka v délkách 25 cm,  33 cm a 50 cm (dle objednávky)
  • palivo listnaté tvrdé (dub, buk, jasan, habr, jilm, bříza, javor), rovnané neštípané kuláče v délce 100 cm nebo štípaná polínka v délkách 25 cm, 33 cm a 50 cm (dle objednávky)

Výroba, prodej a distribuce probíhají v současné době ve dvou výrobních provozovnách:

  • ulice Wolkerova, provozovna za budovou Policie ČR
  • průmyslová zóna, areál naproti firmě Ravensburger Karton

 

Odbor lesního hospodářství nabízí zákazníkům i odvoz paliva nákladními vozy Multicar a Iveco. Průměrný objem expedovaného paliva je u vozu Multicar 2 – 3 prostorové metry dle způsobu ložení, vůz má sklopnou korbu. Nákladní vůz Iveco má kontejnerové provedení, ložný objem jsou 4 prostorové metry a ke složení je nutná zpevněná plocha.

Variantou je i vlastní odvoz paliva zákazníkem přímo z výrobního skladu. K naložení máme k dispozici malý hydraulický nakladač, kterým snadno naložíme i traktorový valník.

Ceník palivového dřeva (platný od 1.1.2024)

Sortiment Dřevina Cena za 1prm
bez DPH
Cena
vč.DPH
Rovnané neštípané 100 cm Jehličnaté, listnaté měkké 744,- 900,-
Rovnané neštípané 100 cm Listnaté tvrdé 1388,- 1680,-
Štípané 25, 33, 50 cm Jehličnaté, listnaté měkké 1000,- 1210,-
Štípané 25, 33, 50 cm Listnaté tvrdé 1868,- 2260,-
Pozn.: 1 prm = prostorový metr , dřevo srovnané do hráně 1 m x 1m x 1m

Upozornění pro odběratele palivového dřeva!

Objednané palivové dřevo je kalkulováno a expedováno k zákazníkům v jednotkách uvedených v ceníku, tj. v prostorových metrech rovnaných (prmr). Pro interní lesnickou evidenci jsou následně prostorové metry rovnané přepočítávány platnými koeficienty na plné metry kubické (m3), v těchto jednotkách je uvedeno i množství na vystavené faktuře včetně příloh. Podrobný přepočet je veden na prvotním dodacím listu, který je součástí faktury.

 

Další variantou je prodej surového jehličnatého palivového dřeva přímo z lesních skládek. Palivové dřevo je uloženo na zpevněných lesních skládkách u odvozních cest. K prodeji jsou nabízeny výřezy v délkách 2 m nebo 4 m. Manipulaci, nakládku a odvoz si zajišťuje každý zákazník sám. Dostupnost tohoto paliva je vázána na momentální těžební činnost na jednotlivých lesnických úsecích a na prodej do stálých dřevozpracujících závodů, proto není toto palivo volně prodejné po celý rok.

Cena palivového dřeva z lesních skládek:    1029 Kč/m3

Poznámka: palivo se prodává a kalkuluje v plnometrech (m3) a je včetně DPH

Kontaktní osoba:

Ing. Radek Krejčí
Mob.: 605554367
Tel.: 461729428
Elektronické objednávky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Poslední možností jak získat palivové dřevo z městských lesů je těžba formou samovýroby. Zájemce provádí těžbu, přibližování i odvoz paliva ve své vlastní režii. Lesníkem jsou předem vyznačeny všechny stromy k těžbě, samovýrobce obdrží zadávací list samovýroby a přebírá tímto veškerou odpovědnost za vykonanou práci včetně dodržování pracovních postupů a zásad bezpečnosti práce.

Ceník palivového dřeva formou samovýroby:

Tyčovina jehličnatá 61 Kč/m3
Souše jehličnaté 200 Kč/m3
Souše listnaté tvrdé 250 Kč/m3

Cena je včetně DPH

Kontaktní osoby:

Lesnický úsek Borová: Vojtěch Košňar                  739 836 803
Lesnický úsek Královec: Zbyněk Oplištil                 730 897 457
Lesnický úsek Svojanov: Vladimír Linhart              739 563 511


©2013 Město Polička